Bohemian (Bohem) Tarzda Ev Dekore Etmek

By Nirvana Keşifte - Temmuz 06, 2017

Herkese Hello! Son zamanlarda en çok dikkatimi çeken bohemian tarzda döşenmiş evler oldu ve çok hoşuma gitmeye başladı. Bazı dizilerde ve ünlülerin instagram hesaplarından kendi evlerinden paylaşımları, onlarında bohemian tarzını sevdiklerini ve kullandıklarını gösteriyordu özellikle Şeyma Subaşı gibi. :) 
Peki nedir bu Bohemian stil?
Bohem (bohemian); yarınını düşünmeyen, özgür ruhlu ve tasasız yaşayan, sanat ve edebiyat dünyasından kimseler için kullanılan; derbeder yaşam stili olarak tanımlanabilir. 1960-70’li yıllarda ön plana çıkan bu akımın çıkış noktasında, aslında giyim için harcayacak çok fazla parası olmayanlar, güzel görünmekten çok rahatlığına önem verenler vardır. Ayrıca bohem tarzın özü, gezgin ruhları, renkli yaşamları ve çiçekli desenleriyle çingenelere kadar dayanır. Rahat ve anı yaşamayı sevenlerin yarattığı bu tarz; farklı doku ve renklerin birlikteliğiyle oluşan enerjik ve neşeli bir hayatı simgeler.
En çok dikkat çeken kilim tarzı renki dokuma halılar, büyük yapraklı çiçekler, saksılar, yastıklar, örtüler, ahşap detaylar, renkler. 
Tam bir özgürlükSizde evinizi bohem tarzda dekore etmeyi düşünüyorsanız bu yazım size ilham olmuştur umarım.
Yorumlarınızı bekliyorum
xoxo
Nirvana.

  • Share:

You Might Also Like

0 yorum